Z dynamiczną nawierzchnią mineralną

O europejskim standardzie, wielowarstwową i bardzo przyjazną dla układu ruchowego grających z przeznaczeniem do amatorskiej jak i profesjonalnej gry w tenisa. Wiadomym jest że ilość urazów i kontuzji na nawierzchniach twardych wynosi około 20 % a na nawierzchniach mineralnych około 2 %. Rosnący poziom rywalizacji w wielu dziedzinach sportu wymaga obiektów o coraz wyższym standardzie. W Europie wszystkie place do gry w tenisa ziemnego, za wyjątkiem nawierzchni sztucznych budowane są z surowców mineralnych . Proponowana nawierzchnia używana jest od wielu lat na kortach Europy oraz z powodzeniem w Polsce np.: w Ośrodku Szkoleniowym AWF Wrocław położonym w OLEJNICY. Powyższy obiekt jest doskonałym sprawdzianem dla naszej nawierzchni o różnych typach obciążeń .

Nawierzchnia ta jest ekologicznie czystą, sprawdzoną pod względem właściwości podłoża: bardzo odporną na zmienne warunki atmosferyczne :opady - bardzo przesiąkliwa, nie przemarza, o doskonałych właściwościach amortyzacyjnych i poślizgowych. Zapewnia to komfort pracy dla stawów i ścięgien. Posiada również dobrą przyczepność i nie pyli się tak jak nawierzchnie ceglane.

Nawierzchnia ta sprawia użytkownikowi obiektu poczucie komfortu i satysfakcji z gry.

Sztuczna trawa

Zaletami kortu z nawierzchnią ze sztucznej trawy jest możliwość ciągłego jego użytkowania niezależnie od warunków atmosferycznych.

Gwarantuje ono wysokie bezpieczeństwo gry poprzez zmniejszenie ryzyka narażenia tenisisty na kontuzję, co znacząco wpływa na poprawę komfortu gry .

Sztuczna trawa zapewnia doskonałą amortyzację, zapewniającą bezpieczną grę oraz eliminację kontuzji (poślizg zmniejsza ryzyko skręcenia, czy zwichnięcia stawów), gwarantuje naturalne odbicie piłki, wiernie oddające rotację oraz charakter uderzeń, poprzez wypełnienie jej odpowiednią ilością piasku kwarcowego.

Dane techniczne : najwyższej jakości trawa syntetyczna Sit In, wysokość 15mm, źdźbła fibrylowane, 6600/1 detex, ilość włókien 88200/m2, ilość pęczków 44100/m2, certyfikat ITF .

Cennik

poniedziałek – piątek  8.00 – 16.00 15 zł/h
16.00 – 23.00 30 zł/h
sobota - niedziela
8.00 – 16.00 15 zł/h
16.00 – 23.00 25 zł/h

cena zawiera koszt oświetlenia kortów